Tato bylina jinak zvaná Housenice čínská (Himalájská houba) je podle vědců v ohrožení. Změny klimatických podmínek a narůstající sběr s přibývajícími obyvateli Nepálu jsou toho příčinou. Rostlina má afrodiziakální účinky její pouhé kilo stojí 585 tisíc korun! Nejčastějšími zákazníky jsou Číňané.
krajina v Indii
Tato rostlina je cizopasníkem rostoucím na těle hmyzu. Místní musejí při jejím sběru zdolávat vysoké nadmořské výšky a někdy i neschůdný terén. Podléhají tak následkům výškové nemoci. Housenice se jí říká, protože se vyskytuje na tělech housenek.
Odbyt housenice se v posledních letech zvyšuje a najít za den její větší počet je otázkou štěstí. Zatím co dříve bylo možné za den nasbírat 50-60 kusů, dnes už jde jen o pár kousků.
Před deseti lety místním obyvatelům sběr houby ještě na živobytí vystačil. Dnes už je tomu jinak. V nížinách se klimatické podmínky mnění pomaleji než ve vysokohorských oblastech, kde je housenice sbíraná. Proto už se na jejím sběru nedá vydělávat tak, jako v dřívějších letech.
Její využití je možné i v jiném lékařském odvětví.
ü  Například na posílení imunitního systému, srdce, plic.
ü   Její účinky posilují energii a životní sílu a oddalují stárnutí.
ü  V tradiční čínské medicíně je houba považována za jednu z nejdůležitějších léčivých potravin.
ü  V dřívějších dobách byla natolik vzácná, že byla dokonce vyvažována stříbrem.
housenka na listu
Dále se využívá na různá alergická onemocnění, ekzémy, snížení obranyschopnosti s častými infekcemi či záněty, autoimunní onemocnění, impotence, nádorová onemocnění, stavy po chemoterapii a radioterapii. Má proti únavné a proti stresující účinky. Zlepšuje metabolizmus. Nemá vedlejší účinky na organismus ani při dlouhodobém podávání. Regeneruje jaterní tkáň. Zabraňuje růstu nádorových buněk.
Housenice čínská je opravdovým klenotem. Číňané říkají: Žádný chemický lék v sobě nemá černobílé účinky, buď je černý, nebo bílý, ale Housenice v tomto případě tyto ideální, harmonizující černobílé vlastnosti, tolik potřebné pro náš organismus, v sobě má.
 

Himalájská viagra a její možný konec
Ohodnoťte příspěvek