Lubrikační gely si stále nesou stigma toho, že pokud je někdo používá, znamená to, že má žena problém se zvlhčením, a právě k tomu ž jsou lubrikanty v prvé řadě určeny. Ale není to ani zdaleka pravda. Lubrikační gely jsou další hračka do ložnice, ať už po vás nebo pro vašeho partnera, případně pro oba.

postel

–          Zpestřete své postelové dovádění
Pokud máte ráda hračky, případně si umíte pořádně užívat a víte, co v posteli chcete, oceníte tuhle pomoc ve formě gelu. Tyto lubrikanty totiž ženě pomáhají zvýšit požitek z milostných hrátek a mohou mnohé usnadnit i partnerovi, obzvlášť pokud do své postele vezmete i hračky.
Pokud ale skutečně máte problém se suchostí, je lubrikační gel nejlepším řešení. Nenechte se od sexu odradit jenom proto, že už vám třeba není dvacet!

olej

NEZAPOMEŇTE!!!

Pokud nemáte lubrikační gel p o ruce, mnoho párů použije například vazelínu nebo různé oleje. To ale nedělejte! Masážní ani koupelové oleje ani vazelína většinou uzpůsobeny pro vnitřní použití a mohlo by dojít k podráždění, svědění nebo pálení vaší pokožky nebo pochvy. Navíc si tímto můžete narušit přirozené prostředí a hladinu ph v pochvě a ve vagíně, čímž byste mohla usnadnit infekcím přístup do vašich intimních partií!

Co byste měla o použití lubrikačních gelů vědět?

1.       Olejové lubrikační gely se většinou neshodují s kondomem. Látky v těchto olejových lubrikantech mohou narušit latexovou ochranu kondomů a tím ohrozit vás oba nejenom těhotenstvím, ale také nákazou různých nepříjemných nemocí.
2.       Nejlepší kombinaci s kondomem tvoří lubrikační gely na vodní bázi. Jsou nejlevnější, proto také rychle vysychají a musíte několikrát za noc promazávat. Ale pokud vám to nevadí, vodní lubrikační gely jsou skvělou alternativou.
3.       Existují také silikonové lubrikanty. Stejně jako ty na bázi vody jsou bezpečné a dobře se kombinují s nejrůznějšími dildy a vibrátory. Neporušují latex a dlouho vydrží.
4.       Dávejte si dobrý pozor na to, co si zavádíte do pochvy, ať už nejrůznější vibrátory nebo právě zvlhčovadla.