Dokumentace
Dokumentace je něco, co opravdu chybí v některých částech Afriky. Její nedostatek často vede k roztržkám a hádkám o půdu a pozemek, protože nikde není jasně uvedené, kde přesně leží její hranice a jak velká plocha majiteli opravdu náleží. Cílem je uvést záznam, jehož data nemohou být žádným způsobem vymazána do všech zemí daného kontinentu. Minulý rok začala společnost WISeKey tuto technologii používat ve Rwandě a dokonce navázala spolupráci s firmou Microsoft, která se zavázala k podpoře rwandské vlády s adaptací na novou technologii.
nákupy s mobilem
Vývojáři softwarů
Ve světě je nouze o softwarové vývojáře a Afrika se pyšní vzrůstající mladou populací. Cílem je vytrénovat budoucí IT experty na tamní půdě tak, aby mohli být najatí evropskými a americkým firmami. Andela je začínající společnost, která trénuje nové mladé vývojáře v Nigérii a následně jim zajišťuje kontrakt se světovými podniky.
Mobilní peníze
Mnoho lidí zde nemá bankovní účet. Proto se zasílání peněz přes mobilní telefon prokázalo jako dobrá alternativa k hotovosti. Afrika se již v roce 2016 stala globálním leaderem v mobilních penězích, kdy více než 100 milionů lidí mělo zřízený účet pro platbu prostřednictvím jejich zařízení. Problémem je, že existuje spoustu různých platebních systému, které spolu bohužel nekorespondují, a proto mnoho lidí není schopno nakupovat produkty online. Novou technologií, která by měla zprostředkovat plynulý převod plateb, umožnit zákazníkům platit v jejich lokální měně a odeslat peníze z Ameriky do jejich mobilní peněženky, je takzvaná Flutterwave.
nákupy s mobilem
Drony
Zatímco používání dronů pro přepravu malých balíků bylo v Evropě a USA zakázáno kvůli regulacím letecké dopravy, některé části Afriky, například Rwanda, vítají drony s otevřenou náručí. Logistická společnost Zipline spravuje drony, které mohou doručit drobné zásilky, jako jsou vakcíny, protijedy nebo dokonce i krev. Zipline v tomto roce plánuje rozšířit své působiště, a to zejména do Tanzánie.