Přestože muži, kteří ho páchají, o znásilnění nechtějí ani slyšet, zahraniční soudy toto chování jednoznačně posuzují jako formu sexuálního násilí.
dlaň s kondomem

I takovou podobu má sexuální násilí

Násilí má různé podoby. Jednou z nich je sexuální násilí, které může mít množství forem. Velmi znepokojujícím trendem, který se rozmáhá zejména mezi mladými lidmi je stealthing. Dochází k němu, pokud si muž uprostřed pohlavního styku tajně, bez vědomí partnerky, stáhne z penisu kondom a pokračuje v sexuální aktivitě bez ochrany. Mnozí odborníci říkají, že jednoznačně jde o formu sexuálního násilí, která by měla být trestná.

Sex s důvěrou

Bránit se takovému chování není vůbec snadné. Kontrolovat během milování každých 10 sekund, zda váš partner má nasazený kondom je těžko realizovatelné a velmi stresující. Proto je důležité, aby sexuální kontakt byl založen na důvěře dvou mladých lidí – aby žena věděla, co může od partnera očekávat a oba se navzájem znali a respektovali jasné hranice v intimitě.

Zvrácená filozofie

Na internetu dokonce vznikla komunita mužů, heterosexuální i homosexuální orientovaných, kteří nabádají k stealthingu i jiné muže. Tvrdí totiž, že "každý muž má právo rozsévat své semeno". Odborníci z celého světa apelují, aby lidé nechápali tuto novou hrozbu pouze jako "nepříjemný zážitek" ze špatného sexu, ale jako jednoznačný projev sexuálního násilí.
dívka na lavici

Následky jsou dalekosáhlé

Linky důvěry v posledním období zaznamenali několik hovorů, v nichž ženy mluví o stealthingu, který zažily na vlastní kůži. Nebyly si jisté, zda šlo o znásilnění, ale v každém případě se cítili zneužity. Důležité je uvědomit si, že v důsledku stealthingu může oběť otěhotnět, nebo se nakazit sexuálně přenosnou chorobou. Kromě toho utrpí stejnou emocionální a fyzickou újmu jako při jiném násilném sexuálním činu. Každou podvedenou ženu zároveň ovládne ztráta důvěry a strach z dalšího navazování vztahů.